Ana Sayfa Öne Çıkanlar, Sağlık, Türkiye, Yaşam 23 Ocak 2018 101 Görüntüleme

22 genci uyuşturucudan kurtardılar

Doruktakiler 2017 oylamasında büyük jüri tarafından ‘Yılın Sivil Toplum Kuruluşu’ seçilen Sesimi duyan Yok mu Derneği Başkanı Hüseyin Akbulut, çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Akbulut, “Dert dinlemeyi ve insanlara yardım etmeyi seviyoruz” dedi

Gazetemiz tarafından düzenlenen Doruktakiler 2017 değerlendirmelerinde ‘Yılın Sivil Toplum Kuruluşu’ seçilen Sesimi Duyan Yok mu Derneği Başkanı Hüseyin Akbulut, çalışmaları ile ilgili bilgileri okurlarımız için anlattı. Akbulut, “İnsanları seviyoruz. Dert dinlemeyi seviyoruz. Bu derneği özellikle gençlerin madde bağımlılığının önüne geçebilmek için kurduk ve bu yönde çalışmalarımız sürüyor” dedi.

2014 yılında kurulan Sesimi Duyan Yok mu Derneği’nin kuruluş amaçlarından bahseder misiniz?
Derneğimizin kuruluş amacı ilimizde uyuşturucu kullanımının artmasından ve sentetik uyuşturucu gibi maddelerin kullanımından dolayı 18 yaşının altındaki çocuklarımızın göz göre göre yaşamını kaybetmesinden dolayı duyduğumuz üzüntüden dolayı böyle bir dernek açıp farkındalık yaratmak istedik.

Derneğin faaliyetleri nelerdir?
Madde bağımlılığı ile mücadele ve üniversite öğrencilerine ev eşyası dağıtımı konusunda destek oluyoruz. Çalışmalarımız bu yönde gerek kendi aramızda gerekte basına duyurarak devam ettiriyoruz.

Bugüne kadar kaç kişiye madde bağımlılığı konusunda destek oldunuz?

22 kişiye destek olduk. Derneğimizin gelirleri oldukça kısıtlı, eğer gelirimiz olsaydı daha fazla kişiye destek olurduk.

Peki, ev eşyası yardımı anlamında şu ana kadar kaç kişiye destek oldunuz?
Yaklaşık 600 öğrenciye destekte bulunduk. Onun haricinde birçok fakir aileye desteğimizi sağladık. Dediğim gibi, derneğimizin daha fazla geliri olsaydı daha fazla kişiye destek olabilirdik.

Kocaeli Gazetesi’nin düzenlediği Doruktakiler 2017 değerlendirmesinde ‘Yılın Sivil Toplum Kuruluşu’ seçildiniz, neler söylemek istersiniz?

Biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Diğer dernekler gibi belirli bir kesime hizmet etmeyi düşünmedik. Din, dil, ırk ve renk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahibi kim varsa ayrım yapmadan, ötekileştirmeden yardımcı olmaya çalıştık. Sudanlı ve Senegalli öğrencilere dahil ev eşyası yardımında bulunduk. İnsanları seviyoruz. Yardım etmeyi de çok seviyoruz. İnsanların dertleriyle dertlenmeyi seviyoruz. Bize bu ödülü layık gören değerli jüri üyelerine ve Kocaeli Gazetesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Hedefimiz her sene benzer ödülleri kazanmak. Bu ödül bizi dernek faaliyetlerinin daha ileri seviyeye getirilebilmesi için daha da teşvik etti. Hizmet etme aşkımızı daha da yükseltti.

Son olarak derneğiniz ile ilgili bir mesaj vermek ister misiniz?

Madde bağımlığı ilimizde çok arttı. Madde bağımlılığı tedavisinin ücretsiz olmasını ve zorunlu tedavi konusunun uygulanabilir olması için Kocaeli’nin tam milletvekillerinin çalışma yürütmelerini istiyoruz. Ev eşyası yardımı konusunda ise vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz. Kullanmadığınız eşyalarınızı atmayın. Sesimi Duyan Yok mu Derneği’ne getirin, bizler fakir ve ihtiyaç sahibi olan öğrenci ve ailelere verelim. Bu konuda bütün vatandaşları duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Hüseyin Akbulut kimdir?
26 Ocak 1964 İzmit doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. Kozluk’ta ikamet ediyor. 1998 yılında Tek Gıda-İş Sendikası’nda iş yeri temsilciliği yaptı. 2002-2007 yılları arasında Kozluk Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği yöneticiliği yaptı. 2014 yılından itibaren de Sesimi Duyan Yok mu Derneği’nde başkanlık görevini yürütüyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Alıç fidanı Bodur zeytin fidanı Miracle tohumzeytinyağı satışı